Strona główna » Gabinet

GABINET

Stworzyłam Gabinet Konsultanta Psychoterapii Pozytywnej „Anatomia Duszy i Serca”, aby wspierać te osoby, które chcą coś zmienić w swoim życiu.

Każdy z nas zastanawia się nad swoim życiem i zadaje sobie pytania:

Czy mogłabym/mógłbym żyć inaczej?
Czy jestem szczęśliwym człowiekiem?
Kim jestem dziś?
Czy jest mi z tym dobrze?
Jaki jest mój potencjał i zasoby?
Jakie są moje talenty i czy potrafię z nich korzystać?
Jeśli poszukujesz odpowiedzi na chociaż jedno z powyższych pytań, jesteś w dobrym miejscu.
Jeżeli stwierdzisz, że wszystko jest tak, jak chcesz, tak jak sobie wymarzyłaś/wymarzyłeś, jeżeli czujesz wdzięczność za każdy dzień swojego życia, za każdą jego chwilę, to jesteś pięknym i szczęśliwym człowiekiem.

Jednak często może wydawać Ci się, że żyjesz nie tak, jak byś chciał. Żyjesz tak, jak chcą inni. Zapominasz o sobie, o swoich marzeniach, o swoich wyznaczonych kiedyś celach, które dziś wydają się być tak odległe, że nieosiągalne.

Nie widzisz już w sobie potencjału, nie potrafisz cieszyć się chwilą, wykorzystywać swoich talentów i być sobą. Chcesz zacząć żyć inaczej niż teraz – być sobą, robić to, o czym marzysz lub kiedyś marzyłaś/marzyłeś…
WTEDY PYTAM SIEBIE:
Czy wiem, jak zmienić swoje życie?
Zapraszam, możemy o tym porozmawiać i zmienić to, co w Twoim życiu nie jest takie jak chcesz.
Stworzyłam Gabinet Konsultanta Psychoterapii Pozytywnej „Anatomia Duszy i Serca”, aby wspierać te osoby, które chcą żyć inaczej, być szczęśliwymi, ale może boją się zmian.

dr n.med. Brygida Beck

W rozmowach wykorzystuję głównie zasady psychoterapii pozytywnej i transkulturowej (PPT), która jest podejściem humanistyczno - psychodynamicznym opracowanym przez prof. Nossrata Peseschkiana w Niemczech w 1968 roku.
PPT zakłada między innymi, że człowiek jest integralną częścią całości, która go otacza, i przychodzi na świat z podstawowymi immanentnymi właściwościami: zdolnością do miłości i zdolnością do nauki. Uważność twórcy tego podejścia była skierowana ku rozpoznaniu, co jako ludzie mamy wspólnego, a co nas różni. W PPT zgłaszane przez pacjentów objawy i diagnozowane przez klinicystów zaburzenia są rozumiane jako nieświadome dążenie jednostki do możliwej równowagi psychicznej w warunkach, w których dany człowiek się znalazł. Każda wnoszona przez pacjenta treść jest reflektowana przez pryzmat „positum”, mieszczącego w sobie zarówno trudności, jak i wypracowywane dzięki nim zasoby. Psychoterapia pozytywna w ujęciu Peseschkiana postrzega człowieka jako istotę zasadniczo dobrą, co oznacza, że ma on zdolność do empatycznego i altruistycznego bycia z innymi, że jest w stanie wnieść rozwojowy wkład w swoją rodzinę czy szerzej rozumianą grupę społeczną. Pamięta o wymiarach przeszłości, przyszłości i teraźniejszości, poszukuje sensu życia oraz potrafi być w kontakcie z wymiarem duchowym (lek. Ewa Dobiała: Psychoterapia pozytywna i transkulturowa w terapii osób dorosłych, Psychiatria po Dyplomie, 2021, 03)

Psychoterapia pozytywna jako szkoła terapeutyczna jest akredytowana przez Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii, Światową Radę Psychoterapii i Międzynarodową Federację Psychoterapii.
Wszystkie moje umiejętności (konsultanta psychoterapii pozytywnej, mentora, lean managera, flow konsultanta, aromaterapeuty) połączyłam z doświadczeniem, jakie zdobyłam na drodze mojego rozwoju osobistego oraz zawodowego i stworzyłam „Anatomię Duszy i Serca”.
Mogę pomóc Ci w uzyskaniu odpowiedzi na pytania:
  • jak zacząć żyć inaczej?
  • jak zacząć żyć tak, jak chcesz – jak zmienić swoje życie zawodowe i osobiste, tak aby:
  • dostrzec swoje potencjalności,
  • móc cieszyć się chwilą,
  • umieć wykorzystać swoje talenty,
  • być po prostu sobą i robić to, o czym marzymy lub kiedyś marzyliśmy…
Umów się na spotkanie poprzez wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy:
Radom
Prywatna Specjalistyczna Przychodnia Lekarska Centrum Bernardyńska, 
ul.   Bernardyńska 3A, Radom
t. 511 511 234 t. 48 306 73 73 t. 48 386 95 00 rejestracja@bernardynska.pl
Nowe miasto nad Pilicą
Klinika Biały Kamień,
ul. Wczasowa 8, Nowe Miasto nad Pilicą,
t. 48 22 602 02 23 nowemiasto@klinikabialykamien.pl